НОВО

Лосион со бадемово масло
и мирис на ванила

Почувствувајте ја неверојатната нега на маслото во лосионот кој брзо се впива.

 • Преглед

  Сега може да ја почувствувате неверојатната нега на маслото во првиот NIVEA Body лосион-масло што брзо се впива.  Базирано на своето 100 годишно искуство во нега на кожата, NIVEA ги одбра најдобрите природни состојки и масла и ги искомбинира во единствениот лосион: NIVEA лосион сo масло од јојоба и мирис на цвет од цреша

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Висококвалитетното масло од јојоба внимателно е вметнато во лосионот кој брзо се впива 
  • Разбудете ги вашите сетила со деликатниот мирис на цветот од цреша 
  • За 24-часовна хидратација без масни траги 
  • Претворете ја сувата кожа во исклучително мека и блескава 

 • Начин на употреба

  За секојдневна употреба за цело тело.

 • Состав

  Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Alcohol Denat., Glyceryl Stearate SE, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Dimethicone, Carbomer, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Linalool, Limonene, Benzyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum