• Преглед

    NIVEA Hairmilk шампонот за густа коса ја обновува структурата на густата коса без да ја сплесне.  Формулата со природни млечни протеини и Eucerit® ја отстранува нечистотијата и ја регенерира сувата и оштетена коса без да ја сплесне.

  • Состав

    Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride , Lanolin Alcohol (Eucerit ®), Hydrolyzed Milk Protein, Panthenol, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Citric Acid, PEG-90 M, Silica, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Hydroxide, Limonene, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcohol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum.