НОВО

Hairmilk шампон
за нормална коса

Ја отстранува нечистотијата и длабински ја негува косата без да ја сплесне. За мека и лелеава коса.

  • Преглед

    NIVEA Hairmilk шампон за регенерирање на нормалната коса. Формулацијата за нега со природни млечни протеини и Eucerit® ја отстранува нечистотијата и ја регенерира вашата сува, оштетена коса без да ја сплесне.

  • Состав

    Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride , Lanolin Alcohol (Eucerit ®), Hydrolyzed Milk Protein, Panthenol, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Styrene/Acrylates Copolymer, Limonene, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcohol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum.