• Преглед

    NIVEA Hairmilk шампонот за слаба коса ја обновува структурата на слабата коса без да ја сплесне. Формулата со природни млечни протеини и Eucerit® ја отстранува нечистотијата и длабински ја регенерира сувата и оштетана коса, без да ја сплесне. Косата добива раскошен волумен и лелеавост.

  • Состав

    Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride , Lanolin Alcohol (Eucerit ®), Hydrolyzed Milk Protein, Panthenol, Polyquaternium-10, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Citric Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Limonene, Linalool, Geraniol, Benzyl Alcohol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum.