НОВО

Care & Hold пена
за регенерирање на косата

Откријте ги регенерацијата & долготрајното зацврстување во една иновативна формула.

  • Преглед

    NIVEA Care & Hold пената ја обновува и ја зајакнува структурата на косата, без да ја сплесне. Иновативната формула со Eucerit® ја регенерира косата и ја заштитува од топлина. Косата лесно се расчешлува и не е леплива.

  • Начин на употреба

    Пред употреба добро протресете. Држете го пакувањето надолу и  нанесете мала количина од пената на сува или влажна коса. За поголем волумен сушете ја косата со фен и чешлајте ја со четка.

  • Состав

    Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium-68, Butane, Panthenol, Lanolin Alcohol (Eucerit®), Benzophenone-4, Niacinamide, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum.