• Преглед

    Единствената NIVEA формула со докажана 48-часовна антиперспирантна заштита која што не остава бели дамки на црната облека, ниту пак жолти дамки на белата облека. Транспарентната формула  не остава траги на кожата и овозможува долготрајно чувство на свежа и чиста кожа. Развиено и одобрено од „Hohenstein меѓународниот институт за текстил“.

  • Начин на употреба

    Држете на растојание од 15 цм од пазувите и прскајте. Оставете целосно да се исуши.
  • Состав

    Butane, Isobutane, Propane, Cyclomethicone, Aluminum Chlorohydrate, Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Parfum, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Octyldodecanol, Disteardimonium Hectorite, Propylene Carbonate, Dimethiconol, Propylene Glycol, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Geraniol